Veebimajutuse ja internetiühenduse alternatiivid Elionile?

(Juss kirjutab): Tere.

Ma olen enamus tellimusena tehtud kodulehed www.zone.ee serveritesse majutanud (ca 20+ erinevat kodulehte seal) ja üsna lihtsal põhjusel:
…neil on korralik ja kiire tehniline tugi (kui peaks vaja minema)
…lihtinimesele mõistetav halduskeskus (kui peaks vaja minema php-s või mysql-i vaja või tahad nende seadetes midagi muuta), emailide lisamine lihtne jne, korralik statistika jne.
…korralikud dubleeritud serverid
…korralik tehnikapark
…on turul ühed vanimad olijad, mis tähendab stabiilsust ja kogemust pakutavas teenuses
ja lõpuks: 82.50 (varem oli see summa pikalt 99eek) kuus korralikult toimiva meilaadressi eest ning korraliku serveripinna eest pole palju.

Olen sunnitud mõned kodulehed mõne odavama teenusepakkuja juures tegema (vanad kodulehed olid klientidel seal) ning seal on põhiprobleem just kas serveri administreerimisliidese puudumine või on see LIIIGA keeruline ja LIIIGA funktsionaalne (on mingi ühte standardne soft, mis igal pool samasugune), lisaks läheb nädalajagu aega kui üritad midagi emaili teel küsida - meilidele vastatakse ca kord nädalas.

Ahjaa, Elioni ärimajutusse suhtun veidi kahtlustavalt, see nagu Swedbank - niikaua kui sul kõik korras on niikaua pole probleeme, aga kui keegi serverisse häkib (oli siin mingi aeg üks suurem türklaste häkkimislaine) ja pead nende klienditeenindusega suhtlema, siis ma vihastasin ennast oodates seaks!
Mul oli koduleht oma vahenditega ammu juba korras kui sain neil ca 4-5 päeva pärast vastuse, et nemad küll ei näe, et kodulehele oleks üldse sisse häkitud… :slight_smile:

Tuues paraleeri jälle pangandusest, kui teise teenusepakkuja juurde üle kolid võid end tagantjärgi pikalt kiruda stiilis “mis krd pärst ma varem seda ei teinud ja nii palju maksin”.

Odavad pakkujad.
Turul on ka mitmeid teisi ning odavamaid pakkujaid, aga nii mõnedki neist on juba "mitmekordsed“ teenusepakkujad ehk kui ühe firma nime all tegutsemine ebaõnnestus (odavad seadmed, mille põhjal teenus tööle pandi, lihtsalt läksid rikki ja kodulehekülg, mis seal paiknes hävis ja taastamisvõimalust ka pole sest andmekandjaid polnud dubleeritud jne), siis alati saab ju uue firmanime tekitada ja jälle sama ebastabiilset serveriteenust osutada stiilis „ehk seekord läheb paremini“.
Ehk siis kokkuvõtlikult veebimajutusest – elukogenumad teavad, et pole olemas odavat ja head ning kui tahta mõlemat, siis tuleb need eraldi osta, üks odav ja teine hea.

Netiühenduse koha peale ei oska midagi soovitada, eks pealinnas ole vast rohkem võimalusi, pead uurima kes peale Elioni sul seal konkreetses piirkonnas netti pakuvad.

Parimatega,
Juss

(Marko Kivimäe kirjutab): Just, täpselt nii ongi - ühe majutus-toote sees (ärilahenduses) saab nt viis domeeni panna, ja ainult domeeni aastatasud on lisakulu.

(Juss kirjutab): 5 erineva peadomeeni eest pead ikka 5 erinevat hinda maksma (parimal juhul saad allahindluse kaubelda kui ühe teenusepakkuja käest mitu erinavat domeenimajutust tellid), kui aga tahad mingil põhjusel (enamasti tehakse seda mõne erirakenduse käivitamiseks) oma põhilehele lisaks alamdomeene teha siis 5 tk peaks saama ka sama raha eest ära tehtud.

peadomeen on www.veermae.ee
alamdomeen: lisa.veermae.ee - st nimetus läheb pikaks ja lohisevaks ning punkt tuleb vahele.

Parimatega,
Juss

(Juss kirjutab): Mis selline 5-e erineva domeeni majutus maksab, paluks mulle ka selline hinnapakkumine saata :slight_smile:

Juss

Marko Kivimäe kirjutas:

Just, täpselt nii ongi - ühe majutus-toote sees (ärilahenduses)
saab nt viis domeeni panna, ja ainult domeeni aastatasud on
lisakulu.

(andy kirjutab): Elioni traadi otsas on minu meelest seni parim ühendus olnud. Ühte alternatiivi proofisin, aga pidin tagasi kolima, sest suuremahulised ftp ühendused kukkusid kokku.
Server on mul ligi 10 aastat zone.ee juures. 99krooni eest on mul seal mitu domeeni ja nende alamdomeenid. Vadem oli miskid piirangud arvu osas, nüüd ehita neid domeene seal niipalju kui tahad.
zone.ee teenindus on parim, nende serveri võimsus ja kiirus väga head. Mul on küll pisut itimehe teadmisi, aga seal saab ka ilma nendeta hakkama.

Aitäh! Tasub ikka fotofoorumist küsida, ootamatuid asju saab teada :slight_smile:
Eks siis tuleb teenindusest ilmselt edasi uurida, nad on ise registreerija ka ja mis edasi teha, kas eraldi kasutaja teha vm.

Ma ikka mõtlesingi täiesti erinevaid, et üks on miski.ee , teine miskitmuud.eu , veel-miski.in jne.
Paistab, et oleks pidanud kasutama “peadomeen” mitte lihtsalt domeen?

Zone omadest ma arvasin ka, et iga domeeni eest peab eraldi maksma, ainult alamdomeene saab vabalt teha. Et siis igasugu .ee .eu .com domeene saab ühesama 99.- eest panna?

Kas postiaadresse saab ka iga domeeni nimega teha? siin on vist ka miski terminoloogia-jama mu tekstis :slight_smile:

(Marko Kivimäe kirjutab): Domeen on ikka domeen (miskimuu.ee), lisaks on alamdomeenid (lisa.miskimuu.ee, lisa2.miskimuu.ee jne.)

(Juss kirjutab): Postiaadresse saad tema konkreetse domeeninime lõpuga: [email protected]; [email protected] ehk domeenime omanik võiks siis ise olla või …mõni hea sõber :slight_smile:

Ma isiklikult ei näe mingit põhjust miks peaks mina või keegi äriisikuna promoma näiteks [email protected] - ma pole ju gmail.com aktsionär, seega huvituksin ma pigem omadomeeninime reklaamist ja parim reklaam, eriti siis kui sul on seal domeeninime taga korralik koduleht, on ju oma kodulehekülge promoda.

Parimatega,
Juss

Just seda domeeni ka mõtlesin. mul on aegade hämarusest jäänud hoti tasuta kast, aga sealne väike maht on viimasel ajal aina tihemini paari pildisaadetisega umbe saanud ja mõtlen koos muu domeenivärgiga ka hoti kõrvale jätta.

gmail on üsna kindel ja suur, suht selge alguses, pealegi pop ja smtp töötavad. oma isikliku aadressina tundub asi olevat parim tasuta. aga suurte võrgustike ja indekseerimiste sugulasena on tal muud turvataagad muidugi.
Sinna saab kuidagi leppida ja teenusena ka muu domeeninimega istutada.

(Margus kirjutab): Juss kirjutas:

Mis selline 5-e erineva domeeni majutus maksab, paluks mulle ka
selline hinnapakkumine saata :slight_smile:

Milleks hinnapakkumist kui aitab Elioni veebi külastamisest:
http://lahendus.elion.ee/koduleht?ID=2010-07-21%2014%3A36%3A55%2084.50.188.46%2084.50.188.46&ref=elioneeteenused&y=2009#anchor01
Kodulehe majutuse ja e-posti kuutasu (km-ta): 99 kr
Erinevate kodulehekülgede arv (sh alamdomeenid) 10

(Margus kirjutab): Juss kirjutas:

5 erineva peadomeeni eest pead ikka 5 erinevat hinda maksma
(parimal juhul saad allahindluse kaubelda kui ühe
teenusepakkuja käest mitu erinavat domeenimajutust tellid)…

Miks kirjutada teemasse vale infot, kas siis teadmatusest või tahtlikult?!
Elionis ei pea 5 erineva “peadomeeni” majutamise eest erinevat hinda maksma, kõik ühe hinnaga. Endal ~10 erinevat domeeni Elionis majutatud (*.ee, *.eu ja *.com) ja ei küsi keegi midagi.

(Margus kirjutab): Tiit Veermäe kirjutas:

Eks siis tuleb teenindusest ilmselt edasi uurida, nad on ise
registreerija ka ja mis edasi teha, kas eraldi kasutaja teha
vm.

Ei ole vaja teenindusest midagi küsida kui on registreerimisel märgitud Elion ka majutajaks (Elioni nimeserverid), logid http://lahendus.elion.ee/?event=Show_hosting sisse, valid vasakult “Koduleht”, kirjutad lahtrisse domeeni ja määrad mis kaustas selle domeeni failid hakkavad olema ning 5-10 min pärast on domeen töötav.

(andy kirjutab): Ma alustasin sellest, et tellisin virtualserveri teenuse oma domeenile andy.ee
Siis ühel päeval regasin tuttava stuudio jaoks teise domeeni xxx.ee .
Zone pakub olemasoleva virtualserveri teenuse juurde tasuta nn. aliase teenust. tekitasin omale alamdomeeni xxx.andy.ee ja palusin siduda see nüüd aliasena tolle teise domeeniga www.xxx.ee. Põhimõtteliselt on nüüd 2 eraldi kodulehte www.andy.ee ja www.xxx.ee … kasutavad nad üht ja sama virtualserverit ja raha on ainult esimese eest.
Et mul tekkis veel selliseid väikese leheküljega asju, siis on mul nüüd seal serveris kokku vist 5 lehte 5’e erineva domeeniga.
Meiliaadressidega on siis sedasi, et põhimõtteliselt kõigi domeenide jaoks on mul selle paketiga ka meiliserveri teenus olemas. Aga need aadressid kattuvad … ehk siis kui teen aadressi [email protected], siis automaatselt on see ka [email protected] aadressina olemas.

Logisin sisse ja katsusin domeenide ust, ei saanud sisse. helistasin 1551.

Vahepeal on tulnud uus toode meili ja majutuse jaoks. Selle sees on võimalik mitu domeeni. Aga mul on vana toode ärilahendusest, kus ainult üks domeen oli hinna sees. Juurdemaksuga saaks siis uue toote liita, nagu teenindusest neiu seletas.

Praegune internetilahendus polegi sisuliselt muud, kui ühendus. igasugu asjad liituvad, tulemüürid-liisingud jne. majutuse ja meili saab ka eraldi tootena juurde osta.

Tundub, et need tingimused on täiesti talutavad, 10 domeeni (sh alamdomeenid) ka peaks piisav olema, mul pole sügavad veebid ega dünaamilised inetused aadressid, saab ehk üldse ilma alamdomeenideta hakkama.

Tuleviku mõttes jäi vaid curl teadmata praegu. Varem oli kaks majutusteenust, suuremas oli curl sees, väiksemas polnud. See skriptike oli vajalik poe tegemiseks paypal maksete jaoks. Võibolla on see üldse mingi muu trikiga asendatud, aga tehnilises kirjelduse osas ei leidnud.

(Marko Kivimäe kirjutab): Tegelikult ei ole 10 (alam)domeeni reaalne piirang, saab ka rohkem neid vabalt. Kodulehel on jah natuke eksitav info.

(Juss kirjutab): Tee mulle lollile nüüd kõik kenasti selgeks.

Saan praegu nii aru, et võtan kõik oma tehtud kodulehed zone.ee serveritest ära, maksan Elionile ühe domeeni hoidmise eest 99eek kuus, majutan kõik 20 ülejäänut ka sama serveri ja hinna alla ja mul pole muud teha kui küsin oma firma alt ülejäänud 20 firma käest jätkuvalt (ok, koos alega 75EEk kuus) ja raha muudkui tuleb, ei no mis nii viga… Iga kuu paneks niimoodi puhtalt 1500 tasku!?

Krt, vot see on äriidee, kinnita palun seda mulle emailile ka, võtan kohe Elioniga ühendust.

[email protected] hämmastunud, et nii kergelt saab raha teenida… :slight_smile:

ma olen viimase 10 aasta jooksul erinevatesse virtuaalserveritesse kodulehekülgi jms majutanud, siiani ikkagi zone-ga selles osas kõige positiivsem kogemus. Elioniga oli üks kokkupuude ca 4-5 aastat tagasi (kuna kliendil oli ka koos mingi ärilahendusega vms virtuaalserveri teenus seal olemas) ja see vist jäi umbes nädalapikkuseks, siis sai kogu lahendus zonesse üle kolitud. Asjad lihtsalt vähemasti tollal ei toiminud elioni serveris ja klienditeenindus oli ka suhteliselt mitte kõige meeldivam.

Millega erilised mured olid, et ei toiminud? See 4-5 aastat on muidugi põlvkond tagasi :slight_smile: Kas tegid midagi keerulist skriptidega vm?
Mul lihtsate asjadega pole küll mingit virisemist.