Videokaart

Õnneks või kahjuks ütles vana videokaart (mingi 3D junn) üles ja nüüd hea võimalus ja vajadus uus leida. Valik on aga jõhkralt lai (või mulle tundub ainult see?). Et milline oleks just pilditöötluse jaoks (2D) hea või parim? Kas ainult Matroxid kõlbavadki või on veel variante? 3D mängudele aega ei raiska.

Ei pea tingimata Matrox olema. Mistahes ATI või nVidia kaart sobib täiesti vabalt (1-2 monitoriga) 2D tööks. Kui madal müratase on primaarne, võta mõni passiivjahutusega kaart ning kui kasutad Photoshopi viimast versiooni, siis võimalikult suure mälumahuga ja hea openGL toega kaart. openGL tugi on hetkel vist ATI kaartidel parem.
Samas on mulle jäänud mulje, et ATI-l on viimasel ajal probleeme draiverite ja ATI Control Center tarkvara kvaliteediga. Ma ei tea, võibolla on tänaseks need lahendatud kuid ma hetkel kalduksin nVidia poole.
Mind ennast intrigeerib MSI 250 GTS Twin Frozr 1GB, mis on sisuliselt rebranded 9800GTX+ kuid väiksema energiatarbimisega ja jahedamalt töötav.

[%sig%]

Hm, hea küsimus. Sama palju kui arvuti/softi konffe +1 oleks vist vastus.
Alusta sellega mida kasutatav tarkvara ja raudvara nõuab või lubab. Sealt edasi mida need samad asjad mõningases perspektiivis peaks lubama. Ise näiteks viimati opsüsteemi vahetusel 64 bitsisele astusin ilmselgelt ämbrisse. Muretsetud tarkvaralitsensi reklaam väitis, et võimsam kaart OpenGL toega ja rohkema mäluga annaks kiirust juurde. Tegelikult tuli välja, et tarkvara ei olnud võimeline videokaardi raua tuge kasutama. Takkajärgi õnnestus selle “fenomeni” kohta leida üks väike foorumipostitus. Kui järgmises versioonis ehk on kood optimeeritud siis selleks ajaks ostes oleks kaart märksa odavam või saaks sama raha eest märksa vingema püssi.
Pluss raua anomaaliad lisaks, minu masinas oli uuem ATI kaart aeglasem selle softiga mida kasutasin kui olemasolev 3 a vana NVIDIA. Sinul võib aga vastupidi olla :wink:

No näed, ei jõudnud veel postita nuppu suruda kui Erkol vastupidine kogemus :slight_smile:

Sa mõtled ATI/nVidia mõttes vastupidist kogemust või? Sel juhul eksid, kogemust ei ole :slight_smile:
Selline mulje on tekkinud hinnavaatlus foorumis vastavaid teemasid lugedes, kus vahepeal tundus, et ATI kaartidele ei ole normaalset tarkvara olemaski.
Ise olen pikaajaline nVidia kasutaja, kellel pole probleeme ühegi videokaardiga olnud. Praegune passiivjahutusega 8600GT on probleemivabalt üle elanud kolimise 64-bit Win7 ja Lightroomi peale. Kuna CS4 arvutis ei ole, ei oska kommenteerida kuidas see tarkvara videokaartidega koos toimib. Enne eelmist postitust tehtud põgus otsing google’s näitas, et kurtmist jagub - sinu mainitud jõudluse langus kaasa arvatud.

Aga alternatiiv on kogu see videokaartide ja muu arvutijama unustada ja osta Mac :wink: Väidetavalt teeb esimesed pildid trükivalmis juba enne kodus karbist välja võtmist.

[%sig%]

Selektiivne lugemine, vabandan Erko, mõte muutus vastupidiseks vist mu enda viimase lause mõjul. Ka ATI kaardiga anomaalia, pidin ostetud asja Nvidia vastu vahetama. Need jõudluse tabelid ja ülevaated loevad suht vähe kui masinasse panduna lähevad asjad sootuks aeglasemaks. Tänud Arvutikeskusele, vahetasid välja. Samas mõnes muus konfis tõenäoliselt parem hinna/kvaliteedisuhe ATIl. Photoshop saab õnneks rauaga hästi hakkama, FastPictureViewer Prol ei anna videokaardi mälumaht/kiirus 64bitise opsüsteemiga drastiliselt midagi juurde. Mitte, et see muidu aeglane oleks aga vahepeal plaanisin laifilmi skänni ning seal tegid proovitud 500-800 megased asjad vaataja kuidagi mõtlikuks :wink:
Eelistaksin samuti passiivjahutusega kaarti seni kuni monitori reso seda võimaldab, samas pidin oma üleelmise kaardi peale 24" monitori hankimist välja vahetama :frowning: Samas õhkjahutuse korral jääb toitebloki ja prose jahuti vent niikuinii, võibolla mõistlik vaiksemat korpust vaadata.

(raid kirjutab): tänud! äkki viitsib keegi näitena viidata veel mõnele konkreetsele kaardile, millega ta väga rahul on. eelkõige 2D kontekstis…

Mul igastahes jama Matrox Parhelia APVe kaardiga CS4 kasutades, jurab seda Open GL asja, noh sellepärast panin kirja et äkki keegi oskab mingit head nõu anda. Draiverid on viimased aga annab photoshopis teate et jama Open GL, mine downloadi uued draiverid, ei ole kasu ja ei lase isegi valida et ta kasutaks OpenGl’i.

enne kui ostad, veendu, et videokaardi ja emaplaadi videosiinid füüsiliselt ühilduvad… ehk siis, su vana emaplaat võib olla AGP pesaga, aga peaaegu kõik tänapäevased videokaardid on mõeldud PCI-express’ile (pci-e)…

Kas see open-gl lihtsa fotoga askeldades üldse midagi peale “edumeelse arvutikasutaja sisetunde” annab?

CS5 praegu promotavad liigutamised-tõstmised on ilmselt tolle open-gl geomeetriliste primitiivide põhjale ehitatud. Aga raw konvertimine, kurvid, hue-sat jmt käib ju ilma viguriteta ikka?

Kas keegi teab, kus open-gl üldse vajalik on? ja kas ta lihtsatel vanamoodsatel operatsioonidel üldse miskit edu annab?

Mul on ilma open-gl vigurita, ilma ventilaatorita vaikne matrox ja CS4-s ma pole veel kohtunud asjaga, mis tegemata jääks või hoiatus ette kargab selle tõttu. Samuti LR3 beta2 toimib rahus.

Open GL-i kohta on pikalt siin lugeda: http://kb2.adobe.com/cps/404/kb404898.html

Mul on omapärane (negatiivne) kogemus, et kui Open GL lubatud (õhkjahutusega NVidia 8600 GT, millel 512 Mb mälu), siis alates sellest, kui panoraami tulemus enam videokaardi mällu ei mahu, ei ole CS4 panoraami kokkuarvutamisel tegema “Seamles blend’i”. Pildid joondatakse, kuid liitekohad jäävad sirged ja triibulised. Kui Open GL maha võtta, siis saab hakkama. Adobe tugi soovitas standartse vastusena draivereid uuendada. Loodan, et CS5-s on see parandatud. CS3, kus OpenGL-i pole, pani nurisemata kuitahes suuri (muidugi kokku alla 2Gb) kokku.

Tänud, hea link. Asi oli väga udune marketingi-udu mul. Sealt sain edasi kohta, kus need võimalikud lisategevused on täpsemalt seletatud veel http://kb2.adobe.com/cps/405/kb405745.html.

Selgus siis, et GL ongi seni kasutusel vaid nende jaoks, kes 3d kollidele nahka joonistavad peale.
Aga mõnede kaartidega võimalus kanda mõttetute “animatsioonide” tarvis arvutusvõimsust kaardi peale. Kusjuures iga kaardiga tekivad erinevad jamad! Vaatasin neid lastepäraseid rõõme, oleks need ilmselt juba kinni keeranud. Tegelikult mul ongi cache antud 3, millega peaks need tüütused ka vigureid toetava kaardiga kaduma.

Aga Bridge slaidšõu ja mõnus 100%luup mul töötavad. Küll pole õnneks kohanud neid mööda ekraani ette-taha ujuvaid ajaviitjaid, mida kunagi promodes nägin. Kas siis kaart ikka oskab asja kasutada ja PhShopi cache-seaded lihtsalt Bridge poolele ei mõju? Ega eriti ei huvita uurida ka, eriti sellest lingist terve “mõnude rea” teadasaamise järel, muidu tegeleks veel mingite anomaaliate ja võimaluste kinni keeramisega eraldi.
Aluse keeramine ehk oleks vahel asi, aga see on Painteris juba ammu, algusest peale, ja pintslid ka seal paremad.