Wacom Bamboo graafikalaud

Tekkis mõte soetada Bamboo Pen&Touch, Intuos seeria tundub liialt kallis. Aktiivne ala on sel mudelil 147 x 92 mm. Kas on Bamboo seeria kohta kogemusi jagada? Põhiküsimusteks, et kas aktiivse ala suurus on piisav ning kas antud seeria on selektsioonide tegemiseks ja peenemaks dodge/burn tegevuseks piisavalt tundlik. Kasutan Lightroomi ja Photoshoppi, disaini ja joonistamisega ei tegele. Ehk siis minu huvi on puhtalt fotode töötlemisest ajendatud.

[%sig%]

Vist on juba vananenud teema… aga soovitan kindlasti vaadata seda XP-Pen asja.
Väikesed ostusoovitused ehk. Osta kindlasti Deco -seeria laud. Nad pakuvad veel Star jms, aga Deco on nendest parim. Uuendavad draivereid igakuiselt, mis ühildub uusima tarkvaraga jne

Minu isiklik tool of choice on Deco 03 Wireless Drawing Tablet , mida oman juba ca 2 aastat või nii ja kulumisjälgi ei olegi. Kasutan seda lauda igapäevaselt. Keskmiselt 8 tundi päevas. Seevastu Deco Pro , mis on nendest kõige uuem, kulub. Kulub VÄGA ruttu sellise kasutamisega. Plaat ise ja nibud pliiatsi otsas. Need on küll vahetatavad, aga ei maksa nii vähe, et korraga hulgi osta. Survetundlikkus ja joonistuspind on seevastu mugavam pisut.

Veel on valikus XP-Pen Artist Seeria ( https://www.xp-pen.com/series/Artist-display.html ) , mis kujutab endast siis monitori, mille peale saab pliiatsiga joonistada. Oman seda. Väga mugav teatud juhtudel… oluliselt kallim kui table-top lauad. Mõeldud enamasti vabakäe joonistamamiseks ja 3d mudeldamiseks, kuivõrd lihtsamaks shoppamiseks.