Yongnuo välk TTL?

Plaan soetada Yangnuo välk, aga ei orjenteeru nende mudelite ühildumises Nikon D7000 ga.
Vanem mudel YN 565 nagu ühildub ,aga pole TTL.

Uuemad on YN-568EX, 568EX II, YN600EX-RT, YN685
Aga ma pole kindel kas kaameraga saab neid juhtmevabalt käsutada ?

On kellegil kogemust ja näpuniteid.

Tänan

(Mad Max kirjutab): Tipa-tapa Tulika põik 4 ja kohe saad targemaks!

Keeruline, tuleks praami oodata jne. :slight_smile:

Tavalised palja keskkontaktiga mitte TTL välgud ühilduvad kõigi aparaatidega, millel standartne suss pealael. Hiinlased kirjutavad igale poole NikonCanon juurde, turundus sihuke neil. TTL välgud ühtuvad ainult vastava kaameramargiga, seda pead ise kuskilt välja lugema. Tulika 4 saidil kõik kenasti kirjas. Juhtmevabadeks mängudeks on lisaks saatjat vaja, ilma ükski Nikon välguga ei ühti. Mingid on juhitavad kaamera välguga, aga kes ütleb millised. Eelistada võiks raadiojuhtimisega asja, neid teeb Yuanguoo mitut. On selliseid, kus vastuvõtja juba välku sisse ehitatud, on eraldi kõik jupid saadaval.
Aga kui kogemuste kohta küsid, siis TTL ei ole strobismimängudes oluline. Väikest suudiot ehitad, siis kõige lihtsamad, kõige võimsamad, kõige odavamad välgud. Panusta varjudele, poksudele, jalgadele.
Ma eelistaks Nissinit.

Tere,

Kui sain küsimusest õigesti aru, siis ilmselt oli juhtmevaba kasutuse küsimus suunatud sellele ,et milliste välkudega saab kasutada TTL funktsiooni nii, et kaamera pop-up flash valgus triggerdab eraldiseisvaid välkusid. YN568EXII töötab nii ETTL (Canon) kui ka iTTL (Nikon) orjana. Selle välgu puhul tuleks enne ostu veenduda, et on valitud Nikonile mõeldud variant, nagu PS juba ütles, aga isegi Canonile mõeldud YN568EXII suudab toimida Nikoni iTTL orjana. Orjarežiimi valides saab valida, kas on ETTL või iTTL (välk käes, kontrollisin just). Oma kaamerast (D7000) saad commander mode alt valida, kas pop-up flash triggerdab eraldiseisva välgu ja valgustab ka ise subjekti või triggerdab ainult eraldiseisvat välku. Sellist välgu juhtimist ei tohiks segi ajada raadiosignaaliga juhtimisega, sest signaali esastamiseks kasutatakse ainult välgu valgust, ergo kui orivälk valgust ei näe, ei saa ka juhtida.

Teine võimalus on kasutada raadiosaatjaid. Ise kasutan YN603 süsteemi koos YN560EXIII välkudega, sest raadiosignaali vastuvõtja on välgu sisse ehitatud, kuid pole TTL tüüpi. See on mugav ja kompaktne, sest on vaja ainult ühte raadiosaatjat kaamera külge. YN568EXII lihtsa TTL välgu sisse pole midagi raadioga seotut ehitatud ja toimib ainult valguse juhtimisel. Vingem pill on aga sinu nimetatud YN685, millele on sisse ehitatud nii YN603 stiilis tavaline vastuvõtja kui ka YN622 stiilis TTL vastuvõtja ning TTL orjanduse kraam. Et YN685 kasutada juhtmevaba TTL välguna võid kasutada nii eelnevalt kirjeldatud pop-up välgu meetodit või osta juurde YN622N (N lõpus tähistab Nikoniga ühilduvust) või YN622N-TX raadiosaatja kaamera külge, mille abil välku üsna kaugelt triggerdada saad. 685 nõrkus on see, et tal ei ole optilise TTL orja funktsiooni nagu on 568. St 685 vajab eraldi töötamiseks mingit vidinat, mis raadiosignaali saadab.

Nagu PS mainis, ei ole TTL alati strobismis alati vajalik. TTL-ita saatjad ja välgud on märkimisväärselt odavamad. Samas saad sa paljude juhtmevabade TTL süsteemide puhul valida välgugruppide võimsusi ilma, et peaks kätt välgu külge panema. Mina isiklikult eelistan hinda mugavusele antud küsimuses. Samas YN-622N-TX + 3x YN685 süsteem oleks minule piisav peaaegu igas olukorras.

YN600EX RT on samuti sisseehitatud TTL vastuvõtjaga aga ühildub AINULT canoni 600EX-RT ja ST-3e-RT raadiosaatja süsteemiga, mitte YN603 ega YN622 süsteemiga. Ilmselt on kasulik odav lisavälk juhul, kui on juba canoni enda 600 seeria välkudesse ja saatjatesse investeeritud, vastasel juhul peaks ikkagi saatjaid/vastuvõtjaid juurde ostma.

Parimat.
K