Zeniti paradamine

Tere

Ostsin Zeniti ET fotoaparaadi. Kodus avastasin, et peegli liikumisega on jamad. Läheb üles ja alla ei tule. Kas oskate nõu anda kes tegeleks vanade aparaatide parandamisega Tartus?

kui pilt tehtud,vead uue kaadri ette ja peegel langeb–nagu z,z-c,3,3m:)

asi pole nii lihtne. kui ma vinnastan ära ja vajutan päästikule, siis jookseb peegel üles ning kardinad jäävad poole maapeale seisma (kinni). ja uuesti vinnastades ja vajutadas juhtub jälle sama. Ma pole veel filmiga proovinud, kuid ilmselgelt mida välja ei tuleks, kui kardinad korralikult tervet kaadrit läbi ei jookse. Kardinad saab tagasi algasendisse ainult juul, kui võtta tagakaas lahi ja näpuga veidi aidata siis jooksevad “lõks” paika. Ma ei kujuta ette mis häda võiks olla, kas äkki mõned osad on kulunud?

180 km kauguselt raske õpetada:) obje eest,allosas näed ristkülikukujulist,2 väikese kruiga plekitükki…keera kruid välja magnetiseeritud riistaga,plekksirm ära–näed,kuis asi töötab…tilgake õli sellele väljalõikega rõngale…vast aitab.

veel:) põhi alt,näed lehtvedru otsast vaatavat võlliotsa,vajuta päästikule–tilk õli,tilgake ka selle võlli otsale,mis suht keskel on
või vii müüjale tagasi ja osta japs!

oi issand, sellist abi mai lootnudki! nagu harjavarrest :)! suur aitähh, võtsin lahti ja natukene askeldasin ja hakkas kohe paremini sõitma. aga mis õli ma vahele võikin panna, kui juba aitad :slight_smile: ?

Õmblusmasina oma on väga hea sellistes kohtades.

Kalev

Tohib ma kobisen ka vahele? :slight_smile:
MoS2 õli (molübdeendisulfiidõli) on oluliselt etem kui õmblusmasinaõli. Seda saab autokeemiapoest.

(mihkel kirjutab): ma tea, et toidu õli ei tohi panna. Aga siiski miks ei?

(Sulev kirjutab): Toiduõli kuivab esmalt kleepuvaks ja liikumist hoopis takistavaks massiks, pikapeale aga täiesti kuivaks ja liimiga võrdselt kinni hoidvaks kõvaks kihiks. Kui kaamera selle protsessi ajal ei leia kasutamist, võib juhtuda, et liimidki toiduõliga oma võllid kinni.

Ma olen sellist katikut näinud, kole kurb pilt.